Velká aktualizace webu borelioza.cz 2023

Po více než deseti letech prošel web borelioza.cz zásadní aktualizací, která již byla nevyhnutelná a projevila se nejen na funkcionalitě, ale i designu a rozložení webu.

Velká aktualizace webu borelioza.cz 2023

Při úpravách vzhledu bylo důležité zachovat zásadní ovládací prvky tam, kde byly dříve (třeba fórum se moc nezměnilo), ale uvolnit prostor zabíraný například všemi menuboxy pro ostatní obsah.

Některé stránky a funkce webu byly vzhledem k jejich zastaralosti vypuštěny, jiné pouze pozastaveny z důvodu časové náročnosti, kterou jejich přeprogramování vyžaduje. Příkladem jsou uživatelské zprávy, které možná někteří postrádáte. Nemusíte se obávat, nikam se neztratily, všechny jsou uloženy v databázi a čekají, až si je budete moci opět přečíst.

Jedním z hlavních cílů byla tzv. responzivita webu, jednoduše řečeno, aby se dal web prohlížet ve všech zařízeních, tedy i v mobilních telefonech a tabletech, kde bylo doposud bez ručního přibližování těžké web snadno ovládat, nebo něco vůbec přečíst. Nyní by to mělo být o poznání snazší.

Přibylo i pár nových funkcionalit jako je například globální vyhledávání napříč webem, které zde dosud chybělo. Stačí jednoduše využít vyhledávací pole v horní části webu. Postupem času přibudou i další funkce, ale to bych už předbíhal událostem, protože čas je ten prevít, kterého není nikdy dost.

Rád bych zde také poděkoval Radce za pomoc s obsahem webu, který bylo potřeba upravit a doplnit, nebo opravit odkazy na další online zdroje, které v průběhu let změnily svou adresu.

I přes snahu, aby byl celý web po aktualizaci funkční, se může stát, že některé jeho části nebudou v pořádku. Pokud na nějakou chybu narazíte, popište ji prosím do tohoto diskusního vlákna. Postupně se je pokusím opravit.

Závěrem chci popřát všem, které trápí zdraví, aby našli odpovědi a pomoc nejen zde, ve studnici informací okolo boreliozy, ale i v běžném životě.

Pevné zdraví všem!