Diskuse: Valna Hromada 8.11.2014 v Brne (5663)

Valna Hromada 8.11.2014 v Brne

VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: Petr
21:53:21 21.09.2014
Vazeni clenove a priznivci Borelioza CZ o.s. V sobotu dne 8.11.2014 se bude od 14h konat valna hromada naseho obcanskeho sdruzeni. Salonek je zamluven v restauraci Pohoda od 13h, tj. kdo ma zajem, muze si dat pred VH obed. Po cca hodinovem oficialnim programu bude nasledovat diskuse a predpokladam jako obvykle prijemne setkani vsech kteri dorazi. Jste srdecne vitani. Radka jeste obesle vsechny cleny e-mailem a da zpravu o konani VH do aktualit.

kontakt na restaraci, kde se VH konala i v r. 2011:
http://www.restauracepohoda.eu/inpage/kontakt/

Zdravi a na setkani se tesi
Petr

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: Sportway
13:10:09 28.09.2014
Ahoj Petře,

měl bych podnět na aktuální Valnou Hromadu. Navrhoval bych, aby do oficiálního programu byl zařazen bod

Ocenění nejpřínosnějšího člena Borelioza CZ o. s.

za aktuální rok. Ocenění by se dávalo na základě aktivity a přínosu člena pro sdružení, ať už na diskuzním fóru nebo obecně "venku" (při jednání s úřady, lékaři, publikace, osvěta, atp.). Proběhla by nominace a pak hlasování účastníků Valné Hromady o tom, kdo cenu získá. Forma ceny by se musela ještě upřesnit (plaketa, sklo s příslušným textem nebo drobná finanční odměna, případně nějaké výhody), jde spíše o morální podporu a poděkování dotyčnému člověku za provedenou práci. Co ty na to? (ptám se samozřejmě i ostatních členů). Odměna by se stihla ještě připravit do Valné Hromady.

Sám za sebe bych měl nominaci - LADU (nick 123). A to za její významný a neuvěřitelný přínos hlavně na diskuzním fóru, za ty dlouhé roky, co s houževnatostí a vytrvalostí radí nově příchozím nemocným, diskutuje a hledá řešení léčby a diagnostiky i u dlouhodobějších uživatelů serveru. Lada má hodné srdce, vyslechne, poradí a vede lidi odpovídajícím směrem a to vše dělá ve svém volném čase a přitom je sama nemocná. Lada je velmi vzácný člověk. Vůbec by to nemusela dělat. Sám jí vděčím za mnohé, když jsem sem před lety jako nováček přišel a neměl jsem ani ponětí o problematice LB, velmi mi pomohla a svými radami vrátila život do mých rukou.

Stejně tak by ocenění měla získat i za významný boj s různými podvodníky a dealery, kteří se na fóru za ty roky vyskytnou (zvláště v současnosti je tady jeden unikátní kus, co systematicky mate neznalou veřejnost a zasírá každé vlákno svými bludy) a za to jí patří dvojnásobný dík.

Případně dále bych navrhoval na ocenění Radku, taktéž za její jedinečný přínos pro OZ (osobně jí taky vděčím za mnohé ;), Ewelyn za její knihu, nebo jiným přínosným lidem. Požádal bych tě tedy o vyjádření, samozřejmě i jiné členy, pokud s tím souhlasí.

Druhý dotaz - bude sdružení kupovat pokračování Under Our Skin 2 - Emergence?

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: program3000
19:00:30 28.09.2014
Osobně ač do sdružení nemám příliš co mluvit, tak s tímto návrhem o zavedení ocenění naprosto souhlasím a jako první člověk hodný tohoto ocenění mě taktéž okamžitě napadla Lada. Stejně jako Sportwayovi i mně v začátcích velmi pomohla a stále pomáhá. Minulý týden jsem navíc konečně měl možnost se s ní osobně setkat a v rámci toho jak dlouho už má problémy, tak její dobrosrdečnost, ochota, skromnost a tendence pomoci ostatním je až neuvěřitelná.

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: Vlasta S
23:40:10 28.09.2014
Jsem též pro 100%.Lada je obrovským přínosem pro toto forum ač sama velmi nemocná, snaží se pomoci druhým jak nejlépe umí nejen radou ale i psychickou podporou.

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: Magnolia
14:28:09 08.10.2014
Sice nejsem kompetentní osoba, ale rozhodně považuju Ladu za jednoho z nejpřínosnějších členů. Tak srdečného a obětavého člověka, který přes svoje vlastní trampoty dokáže pomáhat druhým, neznám. Vždy, když někdo potřebuje poradit, podpořit, když je mu zle ať fyzicky, nebo už je prostě vynervovaný stresem z toho všeho, vždycky Lada dokáže člověka povzbudit, pohladit slovem, utěšit a nabrat novou energii k boji. Výjimečný člověk!

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: colorinka10
16:04:50 08.10.2014
Tiez by som spomenula Ewelyn...

RE: VH v Brne Restaurace Pohoda...

Od: LLL
20:07:27 11.10.2014
Tiež sa pripájam v prospech LADY a EWELYN, rada vas uvidim opať

Lea

prezentace BCL clinic Luhacovice...

Od: Petr
23:13:52 17.10.2014
Na sraz v Brne po VH od 15h jsou pozvani jsou pozvani lekaři Dr. Špaček a Dr. Malotová z BCL clinic Luhacovice. Pokusim se s nimi dojednat, aby prednesli prehledovou prezentaci o teto klinice, zejmena co vse nabizi a umoznuje a za kolik.

Z tohoto duvodu zvu jak cleny OS na VH tak i necleny, aby se po 15h zucastnili nasledneho setkani pacientu po VH.
Zdravi
Petr

RE: prezentace BCL clinic Luhacovice...

Od: Petr
19:45:44 27.10.2014
Pro vasi informaci MUDr. Špaček a MUDr. Malotová z BCL clinic Luhacovice prijali pozvani a zucastni se setkani po VH.
Z tohoto duvodu zvu jak cleny OS na VH tak i necleny, aby se po 15h zucastnili nasledneho setkani pacientu po VH.
Zdravi
Petr

RE: prezentace BCL clinic Luhacovice...

Od: Petr
20:21:56 06.11.2014
Mala rekapitulace pred sobotou:

salonek v rest. Pohoda v Brne je zamluveny tuto sobotu 8.11. od 13h, kdo chce muze si dat obed, VH zacina ve 14h, lekari z BCL dorazi v 15:15h.

Dostavte se v hojnem poctu, prijdte kdo muzete jedine v tom je sila! Myslete i na petici a vemte sebou archy vyplnene vami a pribuznymi a znamymi.
Na videnou v sobotu se tesi
Petr

RE: Ano, máte pravdu - Lada je poklad ...

Od: Darexy
11:16:21 29.09.2014
Ano, máte pravdu - Lada je poklad pro nás všechny, bez její pomoci by jsme se těžko obešli. Člověk jsem příjde a neví co s ním bude, nikdo mu nevěří a je mu špatně. Lada dokáže morálně podpořit a pomoct dál řešit svůj stav a nepřestávat dokud nezvítězí - Lado, díky moc za vše!!! :-) Také bych ocenila Dr. Špačka, že se mu podařilo přes všechny obtíže otevřít BCL centrum pro léčbu boreliozy a koinfekcí v Luhačovicích - takže konečně tu v ČR vzniklo centrum pro léčbu našich obtíží, kde na Vás nebudou koukat jak na simulanta, ale dostane se Vám komplexní léčby a hlavně pochopení, že jste na tom opravdu špatně :-) dělá maximum, aby se tu nemocní pacienti léčili správně - to je můj osobní názor

Pevně doufám, že se s Vámi 8.11. v Brně uvidím.

Mějte krásný den a úsměv stále na tváři :-) hned je ten svět o něco hezčí!

Darexy

RE: Zdravim vsechny predchozi diskutujici. ...

Od: Petr
12:47:21 29.09.2014
Zdravim vsechny predchozi diskutujici. S navrhem Sportwaye souhlasim. Ted je treba vymyslet jakou formou navrhovaneho ocenit a zda to budeme cinit takto kazdy rok. Samozrejme je mozne mit vice kandidatu a o nich pak na VH hlasovat. Navrhovat kandidaty by mel mit pravo kazdy z clenu OS.
Dasi veci by by mohlo byt pozvani pro Dr. Spacka, prepadne id Dr. Dyurovske a Dr. Klubala na VH (druha vec je, zda budou mit chut a cas se zucastnit).

Poradim se s Radkou a dame vedet.
Zdravi
Petr

RE: Ahoj Lidičkové:-) Jste mě teda ...

Od: 123
13:34:01 29.09.2014
Ahoj Lidičkové:-)
Jste mě teda včera dojali a dostali- všem děkuju. Ono v téhle nemoci a stavech to také pomůže.
Mám tedy pocit, že nejsem už úplně zbytečná. Ale nemyslete si, vždyť mě při životě drží i ta zpětná vazba zde a že jsem nucena zapojovat postižený mozek!!!
Jen bych ráda napsala, že nějakou tu medajli(dajli:-) jsem dříve dostala za svoji práci, tak že moc hezký nápad, ale já bych raději vynaložené prostředky na koupi čehokoli chtěla přehodit na jinou kolej.
Napadlo mě to již dávno, jen jsem neměla odvahu zda mě s tím nevyprovodíte..:-(Mohla by se udělat dobrovolná finanční sbírka, která by pomohla ,,konkrétnímu,, člověku v opravdové nouzi- třeba se zajištěním vyšetření, testů, apod.. takový příspěvek na částečné pokrytí nákladů pro vybraného nemocného - pomoc ve smyslu- jeden za všechny, všichni za jednoho??
Nevím sice, jak by se takový dotyčný vybíral, ale je zde určitě hodně lidí, kteří by to potřebovali. Mladí nemocní, bez prostředků, na Id nedosáhnou, příjdou o práci, často i o podporu okolí a tak...znáte to.
Zejména mě vždy dostanou ty příběhy mladých lidí co uvíznou v téhle síti a nemají ještě zajištěno nic, sotva začali vydělávat, už se jim život hroutí, apod.

Apropo- mě tohle slovní ocenění opravdu stačí a jsou tu i ostatní co by si zasloužili z dřívějška a není jich málo. To, že jsme tu a pomáháme si, to je důležité a je to vážně fajn.
Na sraz nemohu a tak na Vás jako vždy budu myslet. Naposledy jsem se dostala do Ph,( Brno je daleko) na demonstraci a bez Ewelýny bych nenašla ani východ z restaurace:-(

Tak můžete nad tím popřemýšlet.
Všem ještě jednou díky za hřejivá slova a pozvat někoho z lékařů by bylo docela fajn, psali jste minule o Mudr. Hulínské tak ta by mě hodně zajímala zda pokračuje někde ve svém výzkumu? pokud se jim bude chtít na takový tenký led mezi pacoše?
Krásný den, lada

RE: Ladu,nápad to je dobrý,možná by ...

Od: georg
23:09:39 01.10.2014
Ladu,nápad to je dobrý,možná by ale bylo lepší,než vybírat další peníze od nemocných lidí,zkusit vyjednat slevu pro členy sdružení,od lékařů,kteří se tu často veřejně uvádějí a využívají k léčbě.Mají zde zdarma pěknou reklamu,díky čemuž si určitě přišli na nemalé částky,co takhle trochu solidarity s těmi nejpotřebnějšími.

RE: Dovedes si predstavit ten naaaruuust ...

Od: 123
22:26:38 02.10.2014
Dovedes si predstavit ten naaaruuust clenu Os:-)))

RE: A to by bylo špatné,kdyby členství ...

Od: georg
22:58:49 02.10.2014
A to by bylo špatné,kdyby členství mělo nějakou výhodu,než jen platit příspěvky?

Sraz probehl OK...

Od: Petr
19:17:48 09.11.2014
Chtel bych podekovat vsem kdo na VH i na sraz po ni dorazili. Pristi rok se muzeme pokusit udelat sraz v mesici rijnu, kdy je jeste lepsi pocasi.
Radka snad nachysta zapis z VH a da ho na stranky behem nekolika dnu (max. tydnu).
Zdravi
Petr
P.S.
Ti z vas co zjistili, ze maji cizi destnik prosim at se zde vzajene kontaktuji (nekteri se destnik zrejme prohodili).

RE: Sraz probehl OK...

Od: LLL
20:01:14 09.11.2014
Dakujem za zraz spolubojovníkov myslím , že nam pomohlo aspoň zdvihnuť náladu a sebavedomie-ďakujem Radke a Petrovi za výdrž vo vedení a spravovanie záležitostí- nie je to ľahké,žasnem nad ich obetavosťou.

Jeden vymenený dáždnik mám ja - mala som modrý popísaný s bielymi písmenami - na záver tam však zostal modrý so zn Ferre - tak neviem kto obišiel lepšie-ak je nutné donesiem na nasledujuci zraz alebo v máji 2015 / mam tam prac. stertnutie / alebo zariadim inak- terbars i pomocou netere , ktorá študuje v Brne .
Kedže tam už iný neostal zobrala som si aspon ten.

S pozdravom Lea

RE: Sraz probehl OK...

Od: ollo
08:22:36 10.11.2014
Dobrý den,deštník je památeční, tak prosím vrátit. Nejlépe do Brna, kde bysme ho vyzvedli, díky.
My jsme nikomu jiný deštník nevzali:)

RE: Sraz probehl OK...

Od: LLL
18:14:11 23.05.2015
Kauza dáždnik-
ukončenie- v priebehu budúceho týždňa/Po - STRE/ budem v Brne
Modrý dáždnik so Zrazu borelioza oz. nechám na recepcii BVV v bráne - vstup na BVV od električiek / šalina/

lea

Nezaplacený účet...

Od: Bella
14:35:59 10.11.2014
Ještě taky v restauraci zůstal 1 nezaplacený účet něco přes 50Kč, který uhradil Petr. Takže kdo zapomněl zaplatit svou útratu, ozvěte se mu. Byly to tuším 2 položky a účtenka ležela naproti místu, kde seděla Radka.

RE: Nezaplacený účet...

Od: Petr
15:13:39 10.11.2014
Uz jsme si to s Radkou vyjasnili bylo to tusim 67 takze jsem za ni zatah 70 :o)

RE: Nezaplacený účet...

Od: Bella
20:54:17 10.11.2014
Jo tak Garfieldová má láskou hlavu v oblacích:-)