Diskuse: Vitamín D (7917)

Vitamín D - zhoršení stavu...

Od: Lea11
21:16:58 23.05.2023
Dobrý den, dlouho jsem nevkládala žádný příspěvek, ale téměř denně toto fórum pročítám. V uplynulých třech letech jsem na základě vašich rad hledala svoji vlastní cestu, jak se dostat do stavu, ve kterém se dá alespoň v rámci možností fungovat. Nebudu popisovat cestu, kterou jsem prošla, protože to by bylo nadlouho. Momentálně jsem po konzultaci s MUDr. Klubalem delší dobu na Buhnerově protokolu, který při zhoršení stavu občas prokládám ATB. Na začátku roku mi na hematologii diagnostikovali středně těžkou neutropenii (opakovaně mě přesvědčovali k trepanobiopsii, kterou ale zatím odmítám)a nyní při kontrole na revmatologii kritický nedostatek vitamínu D. Revmatoložka mi předepsala Vigantol (6 kapek denně) po dobu cca 1 roku. Tuto dávku jsem brala 4 dny a začaly se dít neskutečné věci! Křeče v levé noze, bolesti všech kloubů a svalů, neskutečná rýma (která zesílila vždy po další aplikaci), zesílily bolesti hlavy, tlaky v uších, krční páteři, tinntus, brnění v těle, jednoduše řečeno, jsem zpátky ve stejném stavu jako na začátku, když jsem s léčbou začínala. Tento týden jsem dávkování snížila na 1 kapku denně, rýma okamžitě skončila, ale ostatní zatím přetrvává. Neumím si vysvětlit, co se děje. Herx? Vedlejší účinky? Prosím o radu, hlavně asi vás zkušenější. Je vůbec možné, že by mě "déčko" takhle "zlikvidovalo"? A pokud ano, tak jak dál? Začátkem června jedu k MUDr. Klubalovi, tak to budu konzultovat i s ním, ale pokud byste měli nějaký nápad, radu, vysvětlení, byla bych vám vděčná. Moc děkuju.

RE: Vitamín D - zhoršení stavu...

Od: VanHelsing
23:21:30 23.05.2023
Leo, možná to zkus trochu popsat, jak se ty tři roky vyvíjely. K tomu déčku...nedávno jsem se připomínal Marshallův protokol, který najdeš i tady na stránkách. Jeho hypotéza je, že vit. D zvyšuje tzv. Th1 zánět. Omezení hladiny déčka je součástí jeho léčby. Nastuduj si to. Na druhou stranu mě nepřijde, že by takto rychle přišel Herx ve smyslu vybuzení imunity. Tady navazuji na druhý problém a to je neutropenie. Biopsii kostní dřeně chtějí lékaři patrně kvůli vyloučení poruchy krvetvorby vlivem nádoru. To je jedna možnost neutropenie. Ta další je infekce. To je situace, kdy tělo má zvýšenou potřeb neutrofilů a nestačí v kostní dřeni dozrávat další. Neutrofil směřuje tam, kde se objevuje něco špatného v zásadě cokoliv. Zmíněny jsou herpetické viry, tubera. Pak je ještě příčina autoimunitní a poléková.

RE: Vitamín D - zhoršení stavu...

Od: 123
08:58:33 24.05.2023
Ahoj
Mrkni na tento odkaz:
https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2004/03/09.pdf

Musí se posoudit mnoho parametrů, aby byl důvod pro biopsii dŕeně.

L

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a ...

Od: Lingpa1
09:22:19 24.05.2023
Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a nesúvisí to úplne s Tvojou otázkou - prečo Dr.K navrhol Buhnerov protokol? Aké ATB si predtým brala? Moja skúsenosť je, že Buhner (aj základný) je ešte náročnejší ako 3 kombinácia ATB, - spôsob, ako tie byliny pôsobia na telo vnímam tak, že nervová sústava je v stave intenzívnej iritácie, väčšie bolesti hlavy, viac opuchnuté a bolavé kĺby - a neviem či je to Herx, ale myslím že nie. Javí sa to ako reakcia tela, ktorá dlhodobo možno vedie k umenšovaniu LB a ko-infekcií, ale na psychiku je to ovela náročnejšie ako atb liečba. Je možné že je tam aj alergická reakcia na niektorú z bylín. Mám pocit že je dôležité mať dôveru v proces liečby, a táto dôvera by sa mala opierať o isté pozitívne výsledky, ale chápem že to chce trpezlivosť, pokračovať týždne, možno mesiace. Človek ťahá až do bodu kedy sa liečba stane neznesitelnou alebo si uvedomí, že liečba nefunguje a potom to vzdá a skúsi iný postup. Dynamika liečbou Atb bola prijatelnejšia, lebo Herx sa kumuloval, dosiahol vrchol a potom slabol, až do istej neutrality, čo si vysvetlujem ako spojitosť s tým že sa infekcia zacystuje a obalí biofilmom a tým pádom Atb prestáva vybíjať bakterie a Herx sa postupne stratí. To je moje momentálne subjektívne vnímanie, ale možno sa mýlim. Máte niekto skúsenosť, že kombinácia Buhner spolu s ATB je účinnejšia ako samotný Buhner? Vďaka a prajem vela zdaru všetkým spolubojovníkom na tejto nelahkej ceste.

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Káťa96
10:19:27 08.06.2023
Ahoj Lingpa1, sice to nebyla otázka na mě, ale jen dodám, že já jsem na Buhnerovo protokolu (sestavila jsem si ho sama dle infekcí) od října a první tři měsíce byly ty nejhorší v mém životě. Všechny klouby se rozjely, vystřelily autoimunitní protilátky, CRP, tělo se zbláznilo a přidaly se úzkosti, nespavost a výrazné hubnutí. Přidala se bolest celých nohou, ale tak extrémní, že nazabíral ani gabapentin ani tramal. V únoru se to vše začlo lepšit a nyní jsem zpět na svých 70% svého já. Klouby nebolí už vůbec, únava není, úzkosti také ne, zlepšil se zrak a člověk je prostě v dobré náladě. Na jaře přidány postupně vysoké dávky monolaurinu. Jediné, co mi zatím stále zůstává je ztuhlost svalů a mravenčení + pálení kůže, ale to se snad podá časem. Klubal o mém typu léčbě ví a jezdím k němu jen na testy, do atb jsem nemohla skrze candidu - měla jsem u Klubala v IgG hodnotu 100 (pro představu, lidi s ATB mají i 3x menší candidu, takže jsem do atb vážně nemohla). Nyní, když candida klesla zkouším ATB. Herxy žádné a utvrzuje mě to v tom, že bylinky jsou prostě silnější.. Ale kdo ví :-)

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Káťa96
10:22:03 08.06.2023
ještě dodám tu nejdůležitější věc - z testů z dubna mi zmizela anaplasma, yersinie, spodní chlamydie, candida ze 100 na 20 spadla a CRP kleslo z 10 na hodnotu 2. Dimery jsem měla 700, nyní 100. Borelie šla dolů minimálně, pouze o desetiny. Někde se i zvýšila o jednu jednotku nahoru. Za mě byliny zázrak, zázrak, zázrak...strava bez lepku, mléka a cukru samozřejmostí - již 8 měsíců.

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Petr
20:26:26 08.06.2023
Kato to je skvely ze Ti lecba podle Buhnera tak sedla. Je dobre ze jsi prekonala krizu (herx pri aktivaci IS) a ze lecbe veris.
Dnes jsem mluvil s jednim Mudr. (i lecitelem) ktereho si vazim, umi merit jeho pristrojem cely organismus, rikal mi ze ATB fakt pomalu prestavaji fungovat, lide si predavaji mezi sebou cim dal vic rezistentnich bakterii. Posledni co jeste zbyva a funguje je koloidni stribro s granatovym jablkem nebo CDS.
At se dari a stale se to zlepsuje a dotahnes to blizko 100%.

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Káťa96
07:23:23 09.06.2023
Moc děkuji Petře! Ano, s těmi ATB je to velmi špatná budoucnost a dost se děsím, co třeba další generace - jak budou řešit oni tyto rezistentní bakterie a např. taková ureoplasma - na tu mi nefunguje absolutně nic, ani protokol, ani to stříbro a je to důvod, proč jsem do ATB nakonec šla, mám totiž IgA + IgG dva křížky a ráda bych do pár let miminko a nechceme to s přítelem podcenit, tak teď baštíme oba ATB (problémy ale s močovou soustavou atd nemáme). Uvidíme, zda ATB s ní něco udělají.

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: leni
20:19:49 20.08.2023
Ahoj Káťo, jsem ráda, že ti byliny tak zabraly. Já také beru z magycz.ogrodu a jsem spokojená.Beru už dva roky Křídlatku a Andrographis, ale bojím se vysadit, ikdyž mám pocit, že už to beru fakt dlouho.Má někdo zkušenost s braním křídlatky a andrograph. celé roky? Prý se to nemá vysazovat a znovu nasazovat - ty dvě. Ono pak zas dlouho trvá, než se dostaněš znovu na určitou dávku..

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Káťa96
07:33:10 22.08.2023
A jak se nyní cítíš po dvou letech braní? Údajně, pokud je člověk v remisi, má pokračovat ještě pár měsíců, já bych dala tak 3 aspoň a pak lze vysadit. Nicméně znám i lidi, kteří konkrétně berou andrographis, křídlatku i 5 let, jsou v pořádku.

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: leni
16:51:17 22.08.2023
Cítím se o strašně moc lépe už víc než půl roku, proto uvažuji, že bych už to nebrala. Nejvíc mě teď ještě trochu trápí návaly pocení a právě křídlatka je dost estrogenní - což může být čerstvě po přechodu dobrý, ale taky může to pocení podporovat...nevím. Vždy jednou za měsíc si dám cca 3 dny štětku soukenickou a občas 14 dní kůru andrographis.Ještě občas cítím nějaké lehké záškuby ve svalech - i v tom srdečním, tak právě nevím, zda už teď nechat pracovat imunitu - manžel měl teď covid a já ho nechytila (!!!) - nebo pro jistotu ještě brát, což znamená až do jara, protože podzim a zima asi není na nějaké manévry nejlepší..
Můžeš mi prosím dát kontakt na ty lidi, co to berou 5 let? Moc by mě to zajímalo.Mně ty byliny tedy pomohly neskutečně. Ale všechno je to samozřejmě také zátěž hlavně na játra, které dostaly zabrat už dost..... díky a přeji zdárný vývoj..

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Káťa96
10:23:54 24.08.2023
Leni, mrkni do skupiny na FB s názvem Buhner Healing Lyme and Co-infections, tam na ty lidi narazíš v lupě (klidně můžeš vznést dotaz), konkrétní jména už si nevybavuji, protože jsem to tam s nimi řešila v září 2022. Pokud máš záškuby atd, tak si osobně myslím, že není dobré vysazovat, možná ještě přidat atb na pár měsíců, ale pokud jsou záškuby z virů, tak samozřejmě antivirotika ještě preventivně - ale to vždy nejde zjistit, co tam je, max nějakou biopsií atd. O játra bych se nebála, pokud máš jaterky a bilirubin ok - zejména, pokud dělat pauzy v braní Buhnera? Tzn. například jednou za čas vysadit na týden-14 dní, aby si tělo trošku odfrklo a pak znova nasadit, děláš tyto pauzy? Návaly pocení určitě může dělat křídlatka. Jinak co se týká covidu, u nás doma byl covid také a díky Buhnerovi jsem to nechytla, dle protilátek ani neprodělala, fakt jsem za ty bylinky vděčná, protože ty bylinky jsou i silně antivirové a vidím v tom neskutečnou výhodu, že my bylinkáři jsme tak nějak pořád trošku chránění před covidem, co nezmizí nikdy :-) Není to 100% ochrana, to není nic, ale každá snaha se počítá :-)

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: leni
10:34:06 27.08.2023
Káťo, díky za info.Já právě nedělám vůbec žádné pauzy, na více místech ( také Magyczny ogrod) mi odpověděli, že některé byliny nevyžadují pauzy.Ale také mi to přijde zvláštní. Začínala jsem tehdy po jedné kapce, měla jsem reakce, než jsem se dostala na konečné množství tinktury, tak nevím, zda po vysazení mě to nečeká znovu.Ale určitě teď zkusím na 14 dní vysadit a uvidím.Možná už křídlatku nenasadím kvůli tomu pocení a nechám jen Andrographis. Teď když měl manžel covid, jsem si nasadila na pár dní štětku, tak možná to byla ona, co mě zachránilo před nákazou...

RE: Ahoj Lea, môžem sa spýtať - a...

Od: Cukrátko
12:25:46 10.09.2023
Dobry den, mohu se zeprat jake leky berete prosim? Z krve se mi borelioza nepotvrdila, jedine co jsem mel byli Ddimery a to mne poslali na CT plic a tam vse vpořadku. Přiznaky dle mne odpovidaji Borelioze- bolest hlavy, postupně se přidali zada, šíjea red pozoruji křeče v licnich svalech, brněni nohou a rukouDěkuji moc David